Nová školní zahrada

21.5. 2018

Děkujeme všem, kteří přišli na páteční brigádu! Myslím, že jsme si to hezky užili! Zahradu jsme uklidili, shrabali popadané větve, uválcovali jsme mlatovou plochu, odstranili sešlapanou lemovku,  umyli Šišku a srovnali nahrnuté kamínky, opravili seschlé větvičky na hradu z proutí, doplnili mulčovací kůru a dosadili břečťany. Pak jsme si společně poseděli v Šišce a šli jsme domů. Děkujeme za součinnost panu školníkovi a paní uklízečce! zároveň všechny zveme na příští brigádu 11.5. 2018. od 16.h.

Anička

více fotek na facebooku Kde zpívají kosi

4.5. 2018

Připravili jsme pro školní zahradu vlastní návrh zahradní lavičky, který přímo odkazuje k tradičním zahradním lavičkám, které se už dnes nedají sehnat. Jen jsme si trošku pohráli s proporcemi a barvou. Pracujeme na tom, aby se nám v nejbližší době na zahradě 5ks objevilo!

Máme aktuální informaci o tom, že žádost o dotaci je v pořádku a byla akceptována k vyhodnocení, které proběhne během prázdnin.

4.2. 2018

Milí rodiče, ani přes zimu nezahálíme. Koncem ledna obec ve spolupráci se školou a s námi podala žádost o dotaci od ministerstva životního prostředí. Pokud se dotaci podaří získat, zprovozníme studnu a vybudujeme malý lesní biotop, kde si děti budou moci nejen hrát, ale také objevovat krásy, záhady a zákonitosti přírody v rámci školní výuky.

1.2. jsme se měli možnost zúčastnit konference Zhrada hrou, kterou pořádala nadace Proměny. V nejbližší době se opět sejde náš realizační tým, abychom naplánovali možnosti rozvoje naší zahrady v nadcházející sezóně. Začátkem jara připravíme rodičovské setkání, na kterém odprezentujeme vybrané zajímavé momenty z konference a společně budeme diskutovat o nadcházejících aktivitách.

Přejeme Vám i Vašim dětem v nacházejícím roce mnoho kouzelných zážitků v přírodě!

Anna Kozová - koordinátorka projektu

6.11. se podařilo domluvit nakládku a dopravu písku

13.10. proběhla brigáda, během které jsme umístili kameny na své místo, následoval oheň v Šišce s opékáním buřtů.

9.10.

Milí rodiče, nějak se mi nedaří nahrát fotky, takže jen slovy: Děkuju rodičům, kteří přišli na brigádu minulý týden.

Srdečně zvu všechny na zakončení našich prací v pátek 13.10. od 17h. Kdo jde pouštět draka, přijďte klidně později - třeba budeme ještě sedět u ohně:)

Těšíme se na Vás!

15.9.

Děkuju všem, kteří dnes dorazili - jste skvělí! Moc se na vás těšim příště!

8.9.2017

Vážení rodiče, vítejte na stránkách naší školní zahrady!

V  případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na mailu annick@email.cz

V nadcházejících týdnech připravujeme 4 brigády. Na první vidíte pozvánku níže.

Fotogalerie a videa z předchozích brigád jsou k vidění na facebooku pod názvem "Kde zpívají kosi"

Zde budu doplňovat veškeré aktuální informace a fotky z uplynulých brigád.

Vzhledem k tomu, že jsem celou roční náplň stránky omylem smazala, bude chvíli trvat, než to zase doplním.

Těším se, že se na některé z připravovaných akcí uvidíme!

Anna Kozová

Druhá brigáda v úterý se ruší!

Publikována: 7.9.2017

Naposled upravena: 28.5.2018