Projekty pod hlavičkou spolku

ProjektyZvláštní kapitolou naší činnosti jsou projekty. Projekty vznikají z iniciativy členů spolku. Mohou být realizovány dobrovolnicky, nebo si musí zajistit své vlastní financování. Projekty tedy nejsou financovány ze společného fondu SRPŠ.

Rozjeté projekty

1. Stravovací komise

• koordinátor: Michaela Šédová Nastuneaková
  • prověřují náměty a stížnosti žáků nebo rodičů na jídlo ve školní jídelně
  • podněty zasílejte na adresu: obedy.zskbely@gmail.com (lze i obedyzskbely@gmail.com).
  • zprávy z průběhu kontrol najdete v sekci Stravovací komise

2. Párová výuka

• koordinátoři: Ivana Peláková (4.D), Josef Kafoněk (3.D), Marie Kubešová (2.D), Eva Knotková (1.D)
  • ve třídách 1.D, 2.D, 3.D a 4.D, ve kterých se vyučuje podle programu Začít spolu, je asistent pedagoga hrazený z tohoto projektu. Jeho úlohou je pomoci realizovat v co největší míře vzdělávací metody tohoto programu. Na asistenta se skládají rodiče žáků této třídy, každý podle svých možností. Příspěvek je dobrovolný a není podmínkou pro zařazení žáka/ žákyně do této třídy.
  • Na 2. stupni se rozběhl pilotní projekt pro Párovou výuku. Nyní probíhá ve třídách 6.B a 7.B pod taktovkou p.uč. Hazlbauerové a p.uč. Švece. Párový učitel se v těchto případech účastní především výjezdů, expedic či projektových dnů.
  • koordinátoři: ALena Nezbedová (6.B), Petra Procházková (7.B)

3. Rodičovské kavárny

• koordinátor: Mgr. Klára Kafoňková
  • občasná neformální večerní setkání rodičů a učitelů ve škole nad určitým tématem nebo s pozvaným hostem

4. Školní atletický klub

• vedou: Alice a Pavel Karbulkovi
  • více informací naleznete na webu atletického klubu www.sakalkbely.cz.
  • na základě systematické celoroční práce a pod vedením proškolených trenérů jsou u dětí rozvíjeny hravou a nesoutěživou formou  všestranné pohybové dovednosti (běh, hod, skok). Klub se zapojí do projektu atletických přípravek pod patronací Barbory Špotákové (www.atletikaprodeti.cz). V první fázi projektu jsou cílovou skupinou děti mladšího školního věku (5-11 let), v dalších letech bude činnost rozšířena na děti starší a dospělé. Děti mohou reprezentovat klub i školu na atletických soutěžích.

5. Přednášky a semináře o zajímavém povolání

• připravuje: Vladimíra Kolaříková
  • shromáždí zájemce z řad rodičů, kteří by byli ochotni předstoupit před žáky a pohovořit o svém zaměstnání

6. Školní zahrada

7. Zahradní slavnost

• koordinátor: Naďa Dittmannová
  • již 2x uspořádal na konci školního roku spolek pro děti, rodiče a učitelský sbor Zahradní slavnost. Oslavili jsme celý školní rok a zároveň zde byla již cítit atmosféra prázdnin. Slavnost chtěla upozornit i na novinky, které přibyly na školní a družinové zahradě. Ta se úspěšně pod taktovkou Aničky Kozové a jejího týmu rozrůstá a mění svou tvář. Pro tento rok se chystá pokračování této zdařilé akce. Předpokládaný termín: 26.6.2018 (v případě špatného počasí se termín přesune o den déle).

Chystané projekty

Zdravá jídla do školy