Stravovací komise

JídloPod záštitou Spolku rodičů a přátel školy byla ve spolupráci s vedením školy obnovena činnost stravovací komise.

Členové komise provádějí kontrolu kvality a množství stravy vydávané školní jídelnou, ale i navrhují možné změny pro zatraktivnění nabídky jídel..

Současně reagují na podněty Vás, rodičů, a komunikují s vedením školy při řešení případných problémů a námětů na zlepšení. To vše při vědomí toho, že je školní jídelna využívána až na samou hranici jejích kapacit.

Zároveň by stravovací komise byla ráda komunikátorem pochvalných zpráv, kterých, jak doufáme, bude přibývat.

Práce v komisi se dobrovolně a s chutí ujala Michaela Šédová Nastuneaková.

Komunikační kanál pro podněty Vás rodičů ohledně stravování je e-mailová adresa: obedy.zskbely@gmail.com (lze i obedyzskbely@gmail.com ).

Věříme, že činnost stravovací komise výrazně přispěje ke zvýšení spokojenosti rodičů, a především žáků školy, se stravováním ve školní jídelně.

Historie zpráv z návštěv  ve školní jídelně a vyjádření vedení školy ke zjištěním:

Dokument Datum  Vyjádření vedení školy
Zpráva č.1 2014

Bez komentáře

Zpráva č. 2 2015

Bez komentáře

Zpráva č. 3 2016   Bez komentáře
Zpráva SK za rok 2017 2017  Bez komentáře

2018:

Leden 2018

Z komunikace mezi členkou Stravovací komise a vedoucí školní jídelny Radky Boháčové:

V posledních dvou měsících jsem častěji chutnala obědy, musím konstatovat, že mi jídla chutnala, i když souhlasím s některými rodiči, kteří se na mě obrátili, že polévky jsou častěji přesolené.

Dále přišel dotaz na přidávání, např. žáci třetí třídy dostali 2ks bramborového knedlíku a nemohli si přidat, chodí domů hladoví...

Chtěla jsem se zeptat na masové haše, jestli je děti jedí, protože podle jedné z maminek to děti nechtějí jíst vzhledem k nevábné konzistenci? Jaké je Vaše zkušenost?

Ráda bych pochválila pracovníky školní jídelny, jsou velice slušní v kontaktu s rodiči, kteří si chodí pro obědy za nemocné děti, chovají se mile i samotným dětem ve školní jídelně.

Odpověď vedoucí školní jídelny paní Radky Boháčové:

Co se týče polévek, máme tu na záskok paní kuchařku, vzhledem k dlouhodobé nemoci jedné ze zaměstnankyň. Sama jsem ji upozorňovala na množství soli v polévkách, jinak co se týče malých příloh, prověřím osobně.

Problém masová kaše - jde o vařené vepřové maso namleté, které se spojí s vejci a okoření, jinak ji kuchaři dávají zapéct - jde tzv. o lehčí prejt.

Publikována: 22.10.2014

Naposled upravena: 6.8.2018