Zájezd do Polska - informace

PŘÍJEZD:

I přes prvotní zdržení jsme po 7 hodinách cesty ve Wieliczce a čeká nás komentovaná prohlídka solných dolů. Poté přesun do hostelu v Krakowě, večeře a večerní prohlídka města.

 

PRVNÍ DEN:

První den proběhl bez zásadních problémů, žáci si zvykají na komunikaci v anglickém jazyce. Užili jsme si prohlídku solného dolu ve Wieliczce, ve kterém jsme se po schodech dostali až do hloubky 130 m, naštěstí nás zpátky vyvezly výtahy, jinak bychom tam byli ještě teď. Ubytovali jsme se v hostelu v centru Krakowa, navečeřeli jsme se v nedaleké restauraci a ještě jsme stihli večerní procházku centrem Krakowa.

Zítra nás čeká celodenní putování po pamětihodnostech Krakowa s návštěvou několika muzeí.

 

DRUHÝ DEN:

Máme za sebou velmi náročný, ale řekla bych, že také přínosný a zábavný den. I přes nepřízeň počasí (část dne pršelo a bylo chladno) a fyzickou kondici některých členů výpravy, jsme prošli Krakow křížem krážem. Za celý den jsme po městě nachodili téměř 20 km. Navštívili jsme velmi zajímavé muzeum moderního umění MOCAK, po nábřeží Wisly jsme došli až na Královský hrad na Wawelu, dále jsme si nenechali ujít centrální náměstí města s okolními parky (tentokrát za světla), muzeum Celesta, které bohužel bylo zavřené (i přesto, že jsme se o jeho otevírací době informovali, a to nejen na webových stránkách, ale i osobně v oficiálním infocentru města). Celodenní program jsme zakončili přípravou na zítřejší pravděpodobně nejočekávanější exkurzi naší společné výpravy (návštěvu Osvětimi) a to prohlídkou židovské části města s profesionálním komentářem průvodce Tomáše - samozřejmě opět v anglickém jazyce. Žáci vypadali opravdu unaveně, i přesto jsme se po večeři zeptali, zda by někdo nechtěl ještě jít na večerní procházku a k našemu velkému překvapení o to projevila zájem drtivá většina žáků.

Tak ještě zítra zvládnout krátký dopolední program v Krakowě, následnou návštěvu Osvětimi a cestu do Prahy. Čas příjezdu se předem špatně odhaduje, ale předpokládáme, že mezi 22. a 23. hodinou budete mít své milé (i když někdy mírně únavné) ratolesti doma. Přesnější informace o příjezdu dostanete podle aktuální situace prostřednictvím vašich dětí.

 

TŘETÍ DEN:

Pokud jsem druhý den hodnotila jako fyzicky náročný, tak třetí den byl náročný především psychicky. Po snídani jsme se přesunuli do autobusu a přejeli do Osvětimi, kde nás čekala tříhodinová prohlídka koncentračního tábora. Před vstupem do areálu jsme prošli prohlídkou svojí důkladností podobnou prohlídkám na letišti. Celou dobu se nám věnovaly dvě anglicky mluvící průvodkyně. Atmosféra místa je opravdu jedinečná, i když jí trochu kazí neuvěřitelné množství turistů. Žáci měli možnost si lépe představit hrůzy evropské historie, o kterých se dozvídají především v hodinách dějepisu. Obě průvodkyně si naší skupinu velmi chválily, ocenily prozumění žáků výkladu v anglickém jazyce i jejich příkladné chování, které prohlídka místa vyžaduje. Pak už nás čekala jen cesta do Prahy, která naštěstí nebyla komplikována problémy na D1. Ve 21:45 jsme se vrátili na místo, kde celá naše výprava v pondělí v 7:00 začala. 

 

Chtěla bych poděkovat svým kolegům za spolupráci při přípravě i realizaci celé akce, dále všem žákům, kteří se celé tři dny chovali tak, jak jsme od nich očekávali, úspěšnost přesunů po městě tak velké skupiny je vždy závislá na disciplinovanosti všech jedinců ("keep right"). I za jejich potlesk, který nám před příjezdem do Prahy věnovali. Doufám, že si všichni celý program užili a že si ověřili, že používání anglického jazyka je v dnešní době nezbytné. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat panu řediteli, který nás opět při přípravě i organizaci akce podporoval a za jeho důvěru, kterou do nás při schválení akce vložil. I přesto, že se obvykle akcí školy přímo neúčastní, je hlavní zodpovědnost vždy na něm. 

 

Fotogalerie je umístěna zde.

 

Tak třeba zase někdy příště...

 

Veronika Fenclová, Anya Chalupová a Roman Möstl

 

 

 

 

Příspěvek

Publikován: 26.3.2018

Naposled upraven: 31.3.2018

Kalendář

Neděle, 22.4., svátek má Evženie
duben 2018
po út st čt so ne
26 27 28 29 30 31 1

Ne - 1.4.2018

Velikonoční prázdniny

2

Po - 2.4.2018

Velikonoční prázdniny

3 4 5 6 7 8
9

Po - 9.4.2018

Zápis do 1. tříd

14:00 - 18:00 (Ve škole, Web)

10

Út - 10.4.2018

Zápis do 1. tříd

14:00 - 17:00 (Ve škole, Web)

11 12

Čt - 12.4.2018

Přijímací zkoušky na čtyřleté obory SŠ - I. kolo

(Ve škole, Web)

13

Pá - 13.4.2018

Přijímací zkoušky na víceletá gymnázia - I. kolo

(Ve škole, Web)

14 15
16

Po - 16.4.2018

Přijímací zkoušky na čtyřleté obory SŠ - II. kolo

(Ve škole, Web)

17

Út - 17.4.2018

Přijímací zkoušky na víceletá gymnázia - II. kolo

(Ve škole, Web)

18 19 20

Pá - 20.4.2018

Projektový den

(Ve škole, Web)

21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Po - 30.4.2018

Ředitelské volno

(O škole, Web)

1 2 3 4 5 6

Nejbližší akce školy

Pondělí 30.4.
Ředitelské volno

Úterý 1.5.
Státní svátek

Pondělí 7.5.
Ředitelské volno

Úterý 8.5.
Státní svátek

Pondělí 14.5.
Škola v přírodě 6.A
Růžená u Milevska
Škola v přírodě 8.A, 8.B
Pecka u Nové Paky
Škola v přírodě 9.A, 9.B

Úterý 15.5.
Škola v přírodě 6.A
Růžená u Milevska
Škola v přírodě 8.A, 8.B
Pecka u Nové Paky
Škola v přírodě 9.A, 9.B

Středa 16.5.
Škola v přírodě 6.A
Růžená u Milevska
Škola v přírodě 8.A, 8.B
Pecka u Nové Paky
Škola v přírodě 9.A, 9.B

Čtvrtek 17.5.
Škola v přírodě 6.A
Růžená u Milevska
Škola v přírodě 8.A, 8.B
Pecka u Nové Paky
Škola v přírodě 9.A, 9.B

Pátek 18.5.
Škola v přírodě 6.A
Růžená u Milevska
Škola v přírodě 8.A, 8.B
Pecka u Nové Paky
Škola v přírodě 9.A, 9.B

Termíny prázdnin a svátků

4. 9. zahájení školního roku
28. 9. státní svátek
26. - 27. 10. podzimní prázdniny
17. 11. státní svátek
23. 12. - 2. 1. vánoční prázdniny
2. 2. pololetní prázdniny
12. - 16. 2. jarní prázdniny
29. 3. - 2. 4. velikonoční prázdniny
1. 5. státní svátek
8. 5.  státní svátek
29. 6. ukončení školního roku
2. 7. - 31. 8. hlavní prázdniny