Školní speciální pedagog

Školní speciální pedagog je jedním z členů školního poradenského pracoviště. Zaměřuje se na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (dále SVP), na žáky s rizikem vzniku SVP a žáky s přechodnými vzdělávacími problémy.

Školní speciální pedagog poskytuje služby v souladu s preventivně intervenčním modelem péče. Jedná se o činnosti zaměřené na prevenci školní neúspěšnosti a včasné řešení obtíží při osvojování základních školních dovedností jako je čtení, psaní, počítání.

Činnosti školního speciálního pedagoga

• Působí preventivně – podílí se na vyhledávání potencionálně problémových žáků s cílem včasného řešení problému. Jedná se o žáky ohrožené školní neúspěšností, včetně žáků s rizikem vzniku specifických poruch učení.
  • Zabývá se orientační diagnostikou (zejména dílčích funkcí), která napomáhá zjistit aktuální stav a možnosti žáka. Tato diagnostika přispívá ke správnému stanovení SVP a následné intervence.
  • Zajišťuje intervenční aktivity formou skupinové či individuální práce. Pomáhá při vytváření individuálních vzdělávacích plánů a plánů pedagogické podpory.
  • Poskytuje poradenskou a konzultační pomoc zákonným zástupcům žáků i učitelům. Napomáhá rodičům i učitelům porozumět specifikům problémových žáků.
  • Spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou, speciálně pedagogickými centry a dalšími odborníky.

Konzultace:

čtvrtek 14:00 – 16:00 (po dohodě)

jiné dny – po dohodě

Kontakty:

Mgr. Iveta Formánková - formankova@skola-kbely.cz

Mgr. Eva Kulichová - kulichova@skola-kbely.cz

Informovaný souhlas s činností školního speciálního pedagoga je umístěn zde.

Publikována: 16.9.2015

Naposled upravena: 15.5.2018