INFORMACE PRO RODIČE PRVŇÁČKŮ A DĚTÍ Z PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Publikováno: 31. 8. 2021

Jak bude vypadat první školní den kbelských prvňáčků?

Vážení rodiče,

zítra čeká Vaše děti i Vás významný den – první návštěva školy. Škola je připravena řídit se Manuálem MŠMT k provozu škol vzhledem ke covid-19. Tento manuál naleznete v příloze.

INFORMACE PRO RODIČE PRVŇÁČKŮ A DĚTÍ Z PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

První školní den – ve středu 1. září 2021 se všichni naši prvňáčci i se svými rodiči shromáždí před novou budovou školy (modrá budova), vchod z ulice Toužimská (u zástávky MHD Sportovní centrum Kbely) v 8 hodin ráno.  Tam na ně budou čekat jejich třídní učitelky, všechny budou mít v ruce cedulku s označením své třídy, tak, aby je děti i rodiče dobře poznali.

Třídní učitelky své žáčky společně s rodiči odvedou do tříd (třídy 1. A, 1. B, 1. C a 1. D jsou umístěny v 1. patře nové budovy, třída 1. E a přípravná třída sídlí v budově školní družiny). Ve třídě setrvají přibližně do devíti hodin. Po skončení první seznamovací hodiny následují třídní schůzky pro rodiče, o děti se po tuto dobu postarají vychovatelky školní družiny.

Prosíme rodiče i děti o dodržování  obecně platných hygienických podmínek, tedy povinnosti nosit ochranný prostředek nosu a úst ve společných prostorech školy, ve třídě si děti budou moci roušku sundat.

Preventivní screeningové testování se bude prvňáčků týkat druhý školní den, tedy 2. září, potom 6. září a nakonec 9. září 2021. Děti budou testovány neinvazními antigenními testy pro samoodběr, rodiče mohou při provádění testu asistovat.

Veškeré tyto informace se týkají dětí z přípravné třídy a všech prvních tříd.

Zítra se na vaše děti těšíme a přejeme nám všem, aby tento školní rok probíhal bez výrazných omezení a ke vzájemné spokojenosti J.

Vedení základní školy Praha - Kbely

Přiložené soubory ke stažení