Když školní oběd znamená víc než jen jídlo

Publikováno: 29. 4. 2020

Velkou pozitivní zprávou je, že i v nadcházejícím školním roce pokračujeme v projektu "Obědy pro děti".

Projekt Obědy pro děti není "pouze o jídle". Stravování ve školních jídelnách zajišťuje dětem pravidelnou, vyváženou a teplou stravu, ale také je jedním z aspektů, který žákům pomáhá být součástí týmu své třídy i celé školy.

Vážení rodiče,

vzhledem k nepříznivé ekonomické situaci v České republice, připravila naše Základní škola Praha – Kbely ve spolupráci se společností WOMEN FOR WOMEN, o. p. s. možnost placení obědů ve školním roce 2020/2021 pro žáky od nultého do devátého ročníku z programu "Obědy pro děti".

Dopřejte i vy svým dětem možnost účastnit se školních obědů a socializovat se tak do prostředí školy, přátel a kamarádů i mimo vyučovací hodiny.

Projekt „Obědy pro děti“ je určen všem rodičům, jejichž finanční situace je obtížná, měsíční rodinný rozpočet mají napjatý nebo jim případně ani nedovoluje možnost placení obědů po celý školní rok. Příhlášení do programu "Obědy pro děti" je velmi jednoduché a rádi vám s ním pomůžeme.

Co od vás budeme potřebovat?

1. Vyplnit formulář „opd vzor souhlas rodiče 2020/21“, formulář vhodit do schránky, která je umístěna u hlavního vchodu na hlavní budově. Tento formulář je nutné doručit s originálním podpisem, nezasílejte jej prosím elektronickou formou.
  2. Vyplnit formulář „popis situace“ a zaslat na e-mail simunkova@skola-kbely.czProsíme tento formulář naopak pouze elektronicky.

Termín pro zaslání a odevzdání formulářů je 29. 5. 2020, po tomto termínu nebude již možné děti do projektu zařadit.

Ti, co se již projektu účastní a budou chtít pokračovat, vyplní pouze „opd vzor souhlas rodiče 2020/21“

V případě schválení žádosti vás budeme informovat. Proces je relativně časově náročný, zprávy lze očekávat v průběhu července/srpna, ale zcela určitě do začátku nového školního roku.

Poté, co bude Váš syn/dcera zařazeni do projektu je potřeba velmi pečlivě odhlašovat obědy v případě nepřítomnosti. V opačném případě mohou být žáci z projektu vyloučeni i v průběhu školního roku a částka nabídnuta dalším rodičům, kteří pomoc potřebují.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na nové strávníky.

Tým Základní školy Praha - Kbely.