Cvičí celá škola

Publikováno: 16. 3. 2021

Mnozí již zaznamenali v aplikaci Teams vytvoření nové skupiny pro všechny žáky naší školy. Zpočátku to bylo tajemné, spekulovalo se za jakým účelem a kdo ji vytvořil, ale vysvětlení bylo jednoduché. Nový Tým s názvem "Sportem ku zdraví" založili tělocvikáři s cílem postupného rozšíření ON-LINE hodin o dobrovolnou výuku Tělesné výchovy. Budeme moc rádi, pokud se s námi protáhnete.

Po neustálém sezení za stolem u počítače bychom se s Vámi rádi protáhli, uvolnili, posílili ochablé svaly, zvedli dobrou náladu a udělali malou osvětu o cvičení v domácích podmínkách. Jakýkoliv pohyb i ten drobný, je velkou vzpruhou pro tělesný organizmus, a v době, ve které nyní jsme, není jednoduché se sám/sama se donutit zacvičit si. Ale ze zkušenosti víme, že když v tom nejste sami, a je tu někdo, kdo předcvičí a ukáže jak na to, je pro zlenivělou "vůli" mnohem jednodušší si tělo rozhýbat.

K pravidelným třídním "desetiminutovkám" trvající 20 minut jsme naplánovali tři dobrovolné (zhruba 30 až 45 minutové) cvičební bloky. V těchto blocích se budou učitelé tělesné výchovy navzájem střídat; proto může být každá hodina zaměřena na něco jiného:

Každé pondělí - otevřené hodiny TV od 8:00 >>>

Každou středu - otevřené hodiny TV od 11:00 >>>

Každý čtvrtek - otevřené hodiny TV od 17:30 >>>

• Pokud zrovna máte čas, může se do hodiny přihlásit kdokoliv.
  • Začínáme 22. března v pondělí.
  • V případě zájmu je možné časem bloky rozšířit o další, i úzce specializovaná tématická cvičení.
  • Bloky budou aktivní do doby, dokud nám vládní opatření neumožní opět plnohodnotně trénovat a sportovat jak ve škole, tak i ve sportovním oddíle.

#CVICICELASKOLA #SPORTEMKUZDRAVI

Těšíme se na vaší účast.