Škola v přírodě 4.A & 4.B (červen 2022)

Publikováno: 21. 4. 2022

Vážení rodiče,

představujeme vám Resort UKO, rekreační ubytování pro letošní školu v přírodě :-)

Resort Uko se nachází v centru Bedřichova, 500 metrů od lyžařského areálu Bedřichov, a děti se sem mohou těšit na wellness centrum s krytým i venkovním bazénem, velké hřiště, hřiště na minigolf a bowlingovou hernu.

Komplex tvoří 4 budovy propojené velkou zahradou se zázemím pro grilování. K dispozici je zde také společenská místnost s různými hrami a dobře vybavený kuchyňský kout. Mezi wellness zařízení patří vířivka a finská, bylinková a solná sauna. V restauraci se podávají typické české speciality a jídla mezinárodní kuchyně. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, satelitní TV s plochou obrazovkou a CD přehrávač. V celém penzionu UKO je zdarma dostupné Wi-Fi.

TIPY NA VÝLET

Procházky obcí Bedřichov a jejím okolím

Bedřichov pro své návštěvníky připravil v roce 2012 dva nové výletní okruhy po obci s názvem Bedřichovské výhledy, které propojují nejzajímavější místa tohoto turistického letoviska. S dětmi můžete absolvovat buďto modrý okruh, jehož celková délka je 4 km, nebo červený okruh, který je pětikilometrový.

Modrý okruh – 4 km – vycházkový a méně náročný; zaměřuje se na poznání historie Bedřichova, na pamětihodnosti (kostel sv. Antonína s křížovou cestou, sklářská huť, křížky a pomníky) a přírodní či jiné krajinné prvky na území obce (Biokoridor Bedřichov, přehrady).

Červený okruh – 5 km – vycházkový a náročnější; nabízí vedle funkce poznávací (přehrady, rozhledny, jizerskohorské chaty a výhledy na Jizerské hory a Krkonoše) také aktivní využití 5 venkovních sportovišť s různými cvičebními prvky – hrazda, pružinová lávka, lavička, kladina a řetězový most.

Obě exkurzní cesty procházejí poklidnými částmi Bedřichova v CHKO Jizerské hory. Trasy kříží hlavní komunikaci pouze třikrát, a to po upravených cestách a chodníčcích tak, aby jimi mohly pohodlně a bezpečně procházet školní kolektivy.

Okruhy začínají od tabule č. 1 "V Kotli" (nedaleko přírodního koupaliště), jsou značeny přehlednými informačními tabulemi, šipkami a mapami. Mapku k procházkám po Bedřichově Vám zasíláme ve zvláštním PDF dokumentu k vytisknutí.

Některá zastavení jsou navíc opatřena odpočinkovými místy s lavičkami, často s možnostmi výhledů po Bedřichově a do kraje. U sportovišť nechybí stručný popis možných aktivit na cvičebním nářadí. Používání sportovních zařízení je však na vlastní nebezpečí, děti musí být pod dozorem dospělých osob!

Hurá na Královku

Od penzionku UKO to budete mít pouhý 1,2 km na krásnou rozhlednu tyčící se nad Jizerskými horami a Bedřichovem, na Královku. Vyrazit na ni můžete po modré turistické značce.

Královka je jednou z nejznámějších kamenných rozhleden nejen v Jizerských horách, ale také v České republice. K rozhledně patří restaurace s celoročním provozem. Celý tento areál stojí na frekventované silničce spojující turistická a sportovní střediska Bedřichov a Hrabětice. Výhled z rozhledny je vskutku překrásný.

Z nově vybudovaného ochozu nebo přes sklo v horním patře rozhledny můžete vidět na severovýchodě hlavní hřeben Jizerských hor od Ptačích kup přes Holubník a Černou horu k Jizeře, na východ západní Krkonoše, na jihozápad údolí Bílé Desné a obec Bedřichov, Vysoký hřeben a lyžařský areál Malinovka, Ještědský hřeben a siluetu Ještědu.

Turistické kolečko přes Novou louku a Šámalovu chatu k přehradě Bedřichov

Máte rádi horské putování a krásnou přírodu? Pokud ano, tak vyjděte na horskou túru za poznáním přírodních krás do bedřichovského okolí.

Po žluté turistické značce se vydejte z Bedřichova na Novou louku. Cesta by měla být dlouhá cca 3,2 km. Nová Louka je významnou křižovatkou turistických cest. Nachází se tu známá Šámalova chata, která je malebnou dominantou Nové louky. Přízemní roubená budova je krytá mansardovou střechou s věžičkou. Je vzácnou památkou na minulost severočeského sklářství. Později se budova stala vládní chatou a byla pojmenována po kancléři Šámalovi.

Od Šámalovy chaty pokračujte dále po žluté až na rozcestník pod Olivetskou horou, a poté se vydejte po zelené tur. značce kolem přehrady Bedřichov zpět do Bedřichova. Přehrada je položená v lesnatém údolí říčky Černá Nisa a skýtá romantické zákoutí uprostřed Jizerských hor. Celý okruh je dlouhý cca 11 km.

Přiložené soubory ke stažení