Poslední úkol ze "slohu" v tomto školním roce

Publikováno: 22. 6. 2020

Milí žáci,

patnáctkrát se otočí vteřinová ručička na hodinkách něž odbije půlnoc a kalendář přepíše číslici na dvaadvacet. Ano, je 21. červen, přesně 23 hodin a 45 minut.  Od toho okamžiku, kdy skončí pětadvacátý týden tohoto kalendářního roku a pondělí každému z nás opět nadělí nové možnosti, příležitosti, výzvy i poslání, zbývá jen:

105 hodin,

6 300 minut,

378 000 vteřin,..

.. do chvíle, kdy do vašich rukou vložíme vysvědčení a společně tak uzavřeme školní rok 2019/2020.

Využijme tento čas a zhodnoťme každý sám za sebe, co byste nyní realizovali/udělali jinak, kde máte rezervy a naopak, co se vám podařilo, čeho si nejvíce vážíte a co byste doporučili ostatním spolužákům i třídám naší školy. Máte- přání, které chcete splnit do dalšího školního roku, chcete-li poděkovat nebo komukoliv ze spolužáků či pedagogů cokoliv vzkázat, můžete tak učinit prostřednictvím dnešního zhodnocení uplynulých deseti měsíců. Jaký byl školní rok 2019/2020?

Jakou formu provedení zvolíte, který slohový styl si vyberete a zda bude delší než minimální rozsah/délka celé strany A4, je jen na vás.

Pakliže jste četli pozorně a dokážete odpovědět na tyto otázky:

Který styl byl určen?

Jak dlouhá má práce být?

Jaké je téma této poslední slohové práce?

Kolik bylo hodin, když p. učitel začal psát zadání úkolu?

.., pak můžete začít pracovat.

Pokud si neodpověděl/a na všechny otázky přečti si text pozorně celý od začátku.

Na vypracování máš celý den. Nezapomeň zkontrolovat pravopis, přeci jen je to závěrečný výstup všeho, co jsme se spolu letos naučili. Přikreslit můžeš i obrázek a poté jako vždy svou práci odešli na email třídního učitele.

Těšíme se na vaše práce.