8. června 2020 OTEVÍRÁME po třech měsících ŠKOLU i ŽÁKŮM II. STUPNĚ

Publikováno: 4. 6. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

jak již jistě víte od 8. června 2020 se školy otevírají i pro žáky 2. stupně. Naše škole této možnosti využívá, a i když docházka do školy není pro žáky povinná, rádi je u nás znovu uvítáme.

Vzhledem k tomu, že dopoledne je škola obsazena žáky prvního stupně a žáky devátých tříd a nebylo by možné dodržet všechny hygienické pokyny z manuálu MŠMT, budou pro druhý stupeň vyhrazeny hodiny od 13:00 do 15:00

Setkání nebudou probíhat každý den, ale třídy budou mít určeny následující dny.

6. třídy >> úterý a čtvrtek 13:00 – 15:00
7. a 8. třídy >> pondělí a středa 13:00 – 15:00

Žáci budou mít sraz se svými vyučujícími před starou budovou naší školy na následujících stanovištích:

-  skupiny: 12, 13 - žáci přijdou na vyznačená stanoviště z ulice Albrechtická branou před vchodem na starou budovu.

-  skupina 14 - žáci přijdou malou brankou na vyznačené stanoviště z ulice Pelnářova.

-  skupiny: 15, 16 - žáci přijdou vraty, která slouží k zásobování, na vyznačená stanoviště z ulice Pelnářova.

• Třídní učitelé sestaví skupiny po maximálně 15 žácích a informují rodiče přes Bakaláře, do které skupiny je jejich dítě zařazeno, místo a čas setkání skupiny.

• Při hodině budou dodrženy všechny hygienické pokyny, tzn. 2 metrové rozestupy mezi žáky, dezinfekce rukou při vstupu do budovy a po použití toalety. Lze využít i venkovní učebnu a areál školy. Před opuštěním areálu školy (např. při výuce v parku) musí být informováni rodiče žáků přes Bakaláře.

• Žáci 9. tříd mají výukové aktivity zaměřené na přípravu na přijímací zkoušky, tyto aktivity budou po přijímacích zkouškách nahrazeny třídnickými hodinami, či konzultacemi v počtu 2 hodiny týdně – zachovány budou dny úterý nebo čtvrtek, časy nástupu a odchodu zůstanou stejné. Skupiny se mohou doplnit i žáky, kteří se dosud výuky neúčastnili. Třídní učitelé opět informovali rodiče prostřednictvím Bakalářů.

Je nám jasné, že v tomto omezeném čase nebudou probíhat výukové aktivity tak, jak je Vaše děti znají a i MŠMT doporučilo využít tento čas pro uspořádání třídnických věcí. Přesto si myslíme, že má smysl se ve škole potkat a doufáme, že nám situace dovolí se s našimi žáky na konci školního roku rozloučit.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro Vás a Vaše děti.