30. listopadu 2020 | Možný návrat žáků základních škol do lavic

Publikováno: 19. 11. 2020

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek na jednání vlády navrhne zmírnění opatření proti covidu-19. Z pátého stupně protiepidemického systému by se Česko přesunulo do čtvrtého. Ve středu 25. listopadu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol. Obdobně na tom budou studenti posledního ročníku vysokých škol s podmínkou maximálně 20 žáků v místnosti. Další žáci základních škol se vrátí do tříd od pondělí 30. listopadu.

Vrací se i studenti posledních ročníků vysokých škol. I pro ně ale bude platit podmínka 20 studentů ve skupince. Absolvují tak fyzicky laboratorní, praktickou nebo uměleckou výuku. Na univerzity se dostanou i individuálně studující doktorandi.

Studenti ostatních ročníků vysokých škol by se podle vyjádření ministra Plagy měli vrátit do škol až v nižších stupních rizika, ve třetím stupni první ročníky.

Datum 25. listopadu platí i pro základní umělecké školy, jazykové školy. Prezenční výuka bude formou jeden na jednoho. Řídit se bude čtvrtým stupněm systému PES.

Návrat 30. listopadu

Další žáci základních škol se vrátí do tříd od pondělí 30. listopadu. Bez omezení půjdou děti z prvního stupně a 9. třídy, další třídy druhého stupně se budou ve škole střídat. Podmínkou je ale schválení přesunu Česka z pátého do mírnějšího, čtvrtého protiepidemického stupně rizika.

Základní školy byly uzavřeny od 14. října. Žáci 1. a 2. tříd základních škol se vrátili ve středu 18. listopadu. 

zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/