NOVINKA | Kam zmizela školní knihovna?

Publikováno: 13. 7. 2021

Knihovna naší školy prošla zásadní změnou. Najdete v ní mnoho lákavých titulů, které stojí za povšimnutí. Tou nejvýraznější změnou je však nové umístění školní knihovny, které se stává jasným signálem důvěry pedagogů ke svým žákům. Otevřená bude od 1. září 2021 po celou dobu pobytu žáků ve škole a tou největší výhodou je, že ji děti najdou na chodbách, a to téměř ve všech patrech obou budov školy.

"Stále hledáme cesty k „rozečtení“ všech dětí a nové možnosti, které nám všem přinesou radost, potěšení z četby, ale zároveň přivedou naše děti na cestu stát se čtenářem," říká ředitel školy Květoslav Přibil a dodává: "Chceme vytvořit ze školy společenství čtenářů, v němž se každý cítí dobře a učí se v bezpečném klimatu."

A to, že to myslí skutečně vážně nejlépe dokazuje fakt, že žáci si budou moci půjčovat knihy školní knihovny bez výpůjční kartičky, a především kdykoliv dostanou chuť prožít třeba nějaké to nové dobrodružství.