Přijímací řízení na střední školy

Milí žáci, rodiče a přátelé školy,

vítejte v nové kategorii našich webových stránek, která má za cíl být vaším průvodcem na cestě k přijímacímu řízení a pomci tak žákům naší základní školy uspět v jednotné přijímací zkoušce.

ŠESTERO K PŘIJÍMAČKÁM ANEB NA CO BYCH SE MĚL ZAMĚŘIT

CHCI OPRAVDU USPĚT?
  • Pokud chci být opravdu úspěšný, musím pro to něco obětovat. I část svého volného času.
JAKÝ MÁM CÍL?
  • Musím si jasně stanovit cíl, ke kterému budu postupnými kroky směrovat. Díky tomu budu i lépe snášet obětování části svého volného času.
OPAKOVÁNÍ JEST MATKOU MOUDROSTI
  • Opakování není OUT, opakování je IN. Budu-li průběžně opakovat, i základy učiva, upevňuji si svou pozici a myšlení. Díky tomu můžu být u přijímaček více sebejistý. Nebudu se tak zbytečně nadměrně stresovat.
NEBOJÍM SE, BERU TO JAKO VÝZVU
  • Strach mě může dostat na zcela opačnou stranu, než kam mířím. Zbytečně se mu nepoddávám, nenechávám se jím ovládnout. Určitě může být někdo lepší než já, u přijímaček mohou být rození Einsteinové. To ale neznamená, že bych nemohl v přijímacím řízení také uspět a společně s těmito Einsteiny studovat na jedné půdě - na jedné škole.
POZITIVNÍ MYŠLENÍ JE PRVNÍM KROKEM K ÚSPĚCHU
  • Pozitivní myšlení mě ovlivňuje k větší vyrovnanosti sama sebe. Díky němu se pak dokážu lépe vyrovnat i s případným neúspěchem a namotivovat se na další pokusy.
MAKAT SE MUSÍ, ALE SOUČÁSTÍ ÚSPĚCHU JE I RELAX
  • Určitě se mi bude lépe učit a mozek se bude lépe soustředit, pokud mu dopřeju odpočinek. Dělám tedy průběžně i to, co mám rád. Sportuji, čtu, maluji, chodím do přírody, setkávám se s přáteli.

PAMATUJ! 30 minut denně stačí ..

Zdroje použité v celé kategorii:

CERMAT, Přijímačky v pohodě, Vydavatelství Taktitk, stredniskoly cz, infoabsolvent cz