Newsletter č. 16

Publikováno: 2. 6. 2024

Milí rodiče, děti, kolegové a přátelé naší školy,

ráda bych vás informovala o novinkách a událostech, které se u nás na škole odehrály a které nás ještě čekají.

Tým projektu Příběhy našich sousedů na slavnostním vyhlášení s paní místostarostkou Ivanou Šestákovou

 

V dubnu prošla škola náročnou zkouškou, a tou byla kontrola České školní inspekce. Celá návštěva ČŠI se nesla ve velmi pozitivním a motivačním duchu a na jejím závěru jsme si vyslechli slova chvály a doporučení na čem pracovat a co zlepšit. Oficiální zprávu již ve škole máme, zveřejněna bude ale až po uplynutí zákonné lhůty. Jsme šťastní, že inspektoři ocenili našeho týmového ducha, přátelskou atmosféru a koncepci, která směřuje k vytvoření komunitní školy. Vyzdviženo bylo i příjemné prostředí školy a dobré materiální zabezpečení výuky.

K tomuto příjemnému prostředí významně přispívá i nové venkovní hřiště, které pro nás postavila naše městská část. Děti už hřiště využívají při hodinách tělocviku a začínáme tam chodit i během přestávek. Je skvělé, že máme další prostor, kde mohou děti sportovat a hrát si na čerstvém vzduchu.

Velmi důležité období mají za sebou i naši deváťáci, kteří prošli první velkou zkouškou a to je přijímací řízení na střední školy. S radostí můžeme oznámit, že si počínali velmi dobře a počet přijatých žáků máme v prvním kole nad celostátním průměrem. Komu to nevyšlo v kole prvním, má naši podporu a již jsme všem zájemcům pomohli vyhledat volné školy a podat přihlášku do kola druhého. Nebojte, zvládneme to!

S deváťáky se pomalu loučíme a v září nám přijdou noví prvňáčci. Potěšil nás velký zájem uchazečů při zápisech do prvních tříd. Museli jsme bohužel odmítnout hodně nespádových dětí, ale podařilo se nám přijmout všechny kbelské děti. Zápisy má na starosti zástupkyně pro první stupeň Jarmila Rambousková a díky její práci jsou všichni včas informováni a také máme společně s mateřskými školami aktivity, které budoucím prvňáčkům pomohou při přechodu na základní školu. Pro jejich rodiče chystáme další informativní schůzku v úterý 18. června od 18:00.

V poslední době nám přinesly velkou radost studijní pobyty našich žáků v Berlíně, které probíhaly v rámci projektu Erasmus+. Letos jsme se do tohoto mezinárodního projektu zapojili poprvé a jsme nadšení z jeho přínosu pro děti i kolegy. O zážitky a zkušenosti se celý tým Erasmus+ s vámi podělí na rodičovské kavárně 11. června, kam jste všichni srdečně zváni.

Na této kavárně vám také představíme projekt Příběhy našich sousedů. Tým žáků pod vedením Terezy Kučerové vytvořil rozhlasovou reportáž se slavnou kbelskou pamětnicí a královnou českého fotbalu Evou Haniakovou. Výsledná reportáž nás překvapila svým profesionálním zpracováním a dojala krásným obsahem. Přijďte se na ni 11. června od 18:00 podívat.

Novinářské a literární dovednosti u dětí dále podporuje náš školní časopis KONEV. Ve škole je moc populární a teď máme i oficiální potvrzení, že je opravdu skvělý. Pod vedením Dušana Hrazdíry získala KONEV vítězství v krajském kole školních časopisů. Nové číslo bude k dostání příští týden a všichni se na něj už moc těšíme.

Na naší škole chceme děti podporovat, v čem jsou dobré a také v tom, co budou v životě určitě potřebovat. A tím je bezesporu finanční gramotnost. Po úspěšném zavedení finanční gramotnosti s Českou spořitelnou na prvním stupni jsme se rozhodli tento projekt rozšířit i na druhý stupeň. Projekt u nás zavedl Petr Šeda a na druhém stupni se ho aktivně ujali naši matematikáři Petra Šmoková a Pavel Richter. Výhodu projektu spatřujeme v tom, že se děti učí finanční matematiku zábavnou a interaktivní formou.

Do školy jezdí čím dál více dětí na kolech a koloběžkách. Jsme za to moc rádi a rozhodně to chceme podporovat. V nejbližší době otevíráme novou kolárnu, která bude zamykací na čipy, aby měly děti svá kola a koloběžky v bezpečí.

Aby děti věděly, jak se mají na silnicích bezpečně chovat, chystáme velkou akci zaměřenou na dopravní výchovu pro první stupeň. Tato akce  proběhne 11. června dopoledne v Centrálním parku ve spolupráci s BESIPEM.  

Jednou z nejdůležitějších událostí pro naše nejmenší je Pasování prvňáčků na čtenáře, které proběhne 6. a 7. června. Tato slavnostní událost je pro naše prvňáčky výjimečným okamžikem, kdy jsou oficiálně uvítáni mezi skutečné čtenáře. Letos tuto krásnou tradici organizují jejich patroni z devátých tříd, kteří pro ně připravili speciální program plný překvapení.

I deváťáci si zaslouží svou oslavu, na které se oficiálně rozloučí se základní školou. Touto oslavou je tradiční Zahradní slavnost, která se uskuteční v úterý 25. června od 15:00. Zahradní slavnost je nejen pro deváťáky a jejich nejbližší, ale zváni jsou na ni všichni naši žáci se svými rodiči. Přijďte si spolu s námi užít příjemné odpoledne.

Přejeme vám krásné jarní dny a těšíme se, že se společně potkáme na některé ze školních akcí.

Za celé vedení školy

Eva Kulichová