AKTUALIZOVÁNO k 29. 1. 2020 | Vyrozumění rodičům k nástupu žáků do školy po karanténě

Publikováno: 29. 1. 2021

Na základě mimořádného rozhodnutí Hygienické stanice hlavního města Prahy byla dne 29. 1. 2021 prodloužena karanténní opatření třídy 2. B o jeden den, tzn. do 1. 2. 2021 a prvním dnem, kdy se žáci vrátí do školy je úterý 2. února 2021. Další informace naleznete níže.

Vážení rodiče,

na základě telefonického hovoru s Ing. Kubátovou z Hygienické stanice hl. města Prahy shrnuji informace, které vyplývají z karanténního opatření:

Třídě 2. A >> končí karanténní opatření 29. 1. 2021,  prvním dnem, kdy se vrátí do školy, je pondělí 1. února 2021.

Před příchodem do školy zákonní zástupci škole doloží splnění karanténních opatření stanovených MO MZ ČR, tj.  v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne absolvovali/podstoupili výtěr z nosohltanu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) s negativním výsledkem.

POZOR!

V případě, že se nepodařil provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou z důvodů hodných zvláštního zřetele (jedná se o výjimečnou situaci, kdy provedení testu brání překážka např. v podobě nedostatečné kapacity laboratoří apod.), se karanténní opatření asymptomatických osob (tj. bez příznaků) ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

1.  V případě, že by žák z 2. A do  29. 1.  nepodstoupil  test,  prodlužuje   se  karanténní

opatření do 2. 2. 2021 včetně a žák bude zařazen do výuky od středy 3. 2. 2021.

Třídám 2.B, 2. E a 2. F  >> končí karanténní opatření 1. února 2021 a prvním dnem, kdy se vrátí do školy je úterý 2. února 2021.

POZOR!

V případě, že by žák z 2.B, 2. E, 2. F do 31. 1. nepodstoupil test,  prodlužuje se karanténní opatření do 5. 2. 2021 včetně a žák bude zařazen do výuky od pondělí 8. 2. 2021.

Prosím všechny zákonné zástupce, aby dbali dodržení shora uvedených pokynů, neboť tímto postupem všichhni společně chráníme sebe navzájem.

Děkuji.

Mgr. Bc. Květoslav Přibil, MBA