AKTUÁLNĚ | Preventivní karanténní opatření

Publikováno: 23. 1. 2021

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

na základě epidemiologického šetření Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP) bylo rozhodnuto o preventivní karanténě 3. patra nové budovy naší školy.

Konkrétně se jedná o třídy 2. A, 2. B, 2. E a 2. F. Opatření se dále vztahuje na všechny pedagogické i nepedagogické zaměstnance působící na tomto patře.

Prodlužuje se tak i stávající karanténní opatření žáků třídy 2. A z původního data 25. 1. do 29. 1. 2021, a to i přestože HSHMP uvádí, že pokud je v době do 90 dnů od ukončení předchozí izolace po prodělaném onemocnění dítě v kontaktu v rodině nebo ve škole s další COVID-19 pozitivní osobou, karanténa se na něj nevztahuje. Důvodem je dodržení pokynů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, kterými je škola zavázána zachovat homogenní skupiny žáků jednotlivých tříd.

Preventivní karanténní opatření je HSHMP nařízeno do 29. 1. 2021 – včetně (platí pro celé 3. patro nové budovy školy).

Ředitel školy neprodleně informoval třídní učitele, kteří dle pokynů ihned zpravili rodiče žáků svých tříd.

Foto: autor 1 gr.cz