Dopravní výchova ve velkém stylu, žáci 1. stupně si ji užili

Publikováno: 15. 6. 2024

V úterý 11. června jsme pro 2., 3. a 4. ročník uspodářali velkolepou dopravní výchovu. Ve škole se nejprve pomocí interaktivních odkazů druháci zaměřili na správné přecházení silnice po přechodu pro chodce i tam, kde přechody nejsou, třeťáci a čtvrťáci na nutnou výbavu kola a správné ježdění po silnicích i cyklostezkách. Žáci 5. ročníku to celé organizovali a fungovali v rolích rozhodčích, časoměřičů nebo obsluhy stanovišť.

Dopravní výchova ve velkém stylu, žáci 1. stupně si ji užili

V Centrálním parku Kbely, kam se postupně všechny třídy přesunuly, probíhala druhá část dopravní výchovy. Žáci druhého ročníku museli umět pojmenovat dopravní značky a říct jejich význam. Třeťáci a čtvrťáci se účastnili závodu na čas, ve kterém poznávali dopravní značky a plnili různé úkoly. Pokud postupovali správně, vyšla jim na konci závodu tajenka. Všichni také absolvovali stanoviště, na kterém museli žáci prokázat, že znají pravidla a umí správně přejít přes přechod pro chodce.

Velikou radost udělaly dětem také stánky organizace BESIP, Police České republiky a Městské policie hl. m. Prahy.

Žáci se v nich dozvěděli mnoho užitečných informací, obdrželi ale také drobné dary. Zájmu se těšila ukázka vybavení policisty, možnost si sednout do policejního vozu nebo na policejní motorku. Někteří odvážnější si dokonce vyzkoušeli i pouta na rukou. Učitelé i policisté kvitovali vyhodnocení dětí, že to je velmi nepohodlné a nepraktické. :-)

V amfiteátru parku došlo i na improvizovanou minidiskotéku a samozřejmě vyhodnocení soutěžních hlídek ze 3. a 4. tříd. Těmi nejlepšími týmy byly:

3. ročník

1. místo - tým z 3. D ve složení Anet, Maky, Vašek, Bety, Tonda a Zdenda

2. místo - tým z 3. B ve složení Anička, Saša, Daník, Matěj, Matvij a Péťa

3. místo - tým z 3. E ve složení Lucka, Anifa, Kuba, Jirka a Maty

4. ročník

1. místo - tým z 4. E ve složení Magda, Tom, Ralf, Krista, Adéla, Stela a Agáta

2. místo - tým z 4. C ve složení Johanka, Tom, Kája, Kuba, Yok, Josh a Matěj

3. místo - tým z 4. A ve složení Alisa, Verča, Ivanka, Andrej a Bohdan

Gratulujeme a ostatním děkujeme, že i když skončili na dalších místech, tak si den plně užili. :-) Děkujeme také třídním učitelkám 5. tříd a páťákům za organizaci, díky nim to probíhalo hladce. A samozřejmě velké díky patří i zástupcům organizace BESIP, Policie ČR a kbelské Městské policie, protože krásně dotvořili atmosféru celé akce a Městské části Praha 19, která nám propůjčila na celé dopoledne Centrální park Kbely i se stanem pro moderování.

Slovem celé dopoledne provázeli učitelé Marian Kadlec a Martin Novák.