Jak probíhalo první antigenní testování žáků na naší škole? A co nás čeká při testování ve čtvrtek?

Publikováno: 12. 4. 2021

Výsledky s přesností nad 96 %, pošimrání na kraji nosu a smějící se žáci dnes zahájili po dlouhé době prezenční výuku testováním.

KTERÝMI TESTY A JAK JSOU ŽÁCI TESTOVÁNÍ

UNscience SARS-COV-2 Rapid Test kit - souprava pro rychlé testování z kraje nosu (imunochromatigrafie z koloidního zlata) - Specificita 99,62%, schváleno Ministerstvem zdravotnictví ČR

Samotestovací souprava je určena ke kvalitativní detekci antigenu 2019-nCoV v klinickém vzorku. Testovací kazeta je založena na specifické reakci protilátka-antigen a technologii imunoanalýzy. Vzorek je možné použít jak z kraje nosu, tak ze zadní části jazyka.

Antigenní testy jsou vhodné pro:

• nemocnice a odběrová místa
  • letiště
  • dopravu
  • hotely a penziony
  • společnosti
  • školy
  • hromadný screening

Vlastnosti:

• Šetrný výtěr z přední části nosu.
  • Neinvazivní.
  • Vysoká přesnost
  • Senzitivita 96,33% (až 99,57% při Ct≤25)
  • Specificita 99,62%
  • Jednoduché použití.
  • Rychlý, výsledek za 15 minut.

VIDEO, JAK TESTOVÁNÍ PROBÍHALO?

VÝHODA TESTOVÁNÍ ZDRAVOTNÍM PERSONÁLEM

• odborné a bezpečné provedení testu
  • ochrana rodinných příslušníků před případným šířením SARS-CoV-2
  • v případě pozitivního výsledku možnost provedení neinvazivního PCR testu na místě, a to ze slin pod jazykem
  • potvrzení, které přijde na určený kontakt je platné i pro ostatní zařízení, kde je požadováno (např.: nemocnice, návštěvy v domovech seniorů aj.)

RODIČE, KTEŘÍ DOPOSUD VÁHALI …

• pokud jste se rozhodli nechat dítě testovat také zdravotním personálem, který provádí testy na naší škole, vyplňte přiložený souhlas, napište na něj kód, který vám bude doručen po registraci [pro registraci klikněte zde],
  • vyplněný souhlas s kódem naskenujte nebo přineste třídnímu učiteli nejpozději jeden pracovní den před testováním (originál předá před testováním žák přítomnému učiteli).

PŘÍCHODY OD ČTVRTKA 15. 04. 2021

• Žáci 1. - 3. tříd (nová budova) budou přicházet ve stanovené časy krčkem, který spojuje Sportovní halu a novou budovu školy.
  • Žáci 4. - 5. tříd (vstup z ulice Albrechtická) budou přicházet přes skleněné dveře jídelny staré budovy.

ZPĚTNÁ VAZBA Z PRVNÍHO TESTOVÁNÍ

Dobrý den, pane řediteli,

dnes jsem byl přítomen u antigenního testování mé dcery Emičky, která dochází do třídy 0. A a rád bych Vám touto cestou poděkoval za srozumitelné informace, které jste nám zaslal předem, dále za možnost doprovodit dceru k samotnému testování i empatický a profesionální přístup ze strany pedagogů i zdravotníků.

Po dobu mé přítomnosti probíhalo vše organizovaně a v příjemné atmosféře. Dokonce se nám podařilo pořídit i pár fotografií. Za přípravu i realizaci máte náš obdiv.

Děkujeme, manželé Ledvinkovi.

S přátelským pozdravem a přáním pěkného dne,

Mgr. Bc. Květoslav Přibil, MBA

Přiložené soubory ke stažení