Logická olympiáda 2022

Publikováno: 2. 10. 2022

Vážení rodiče, milí žáci a žákyně,

do letošní Logické olympiády se přihlásilo celkem 126 odvážlivců z naší školy ❤️. Máme opravdu velkou radost, že jste se rozhodli vyzkoušet svůj logický úsudek, schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Jak už víte, soutěží se v několika kategoriích a dnešním dnem mohou začít řešit úlohy základního kola žáci a žákyně 3. - 5. tříd (kategorie A).

Test základního kola Logické olympiády pro kategorii 3. - 5. tř. ZŠ je možno řešit od 1. do 7. 10. 2022 včetně

Do soutěže děti vstoupí na stránce "Vstup do soutěže" zadáním emailu a hesla, které obdrželi po registraci. Pokud přístupové heslo nemají, vyžádejte si nové heslo zde http://www.logickaolympiada.cz/vstup_pro_zaky/?zapomenute_heslo=1

I v průběhu základních kol lze údaje žáků včetně emailů samozřejmě opravit a heslo získat, stejně tak je možné dopotvrdit souhlasy rodičů, stačí, aby se ozvali organizátorům soutěže.  Na stránce soutěže www.logickaolympiada.cz najdete i telefonní číslo - 277 000 289. Rádi vám pomohou s jakýmkoliv problémem.

K samotnému testu se dostanou po přihlášení kliknutím na odkaz "Vypracovat test". Testy kola spustíte na všech prohlížečích - Google Chrome, Mozilla Firefox od verze 6.0 nebo Internet Explorer od verze 11. Před spuštěním si připravte tužku a poznámkový papír, můžete použít kalkulačku, všechny ostatní pomůcky jsou zakázané. Na vyřešení soutěžních úkolů žáci mají 30 minut. Po spuštění on-line testu jej nelze přerušit!!

Pak už se můžou začít řešit soutěžní úkoly. Správná odpověď se vybírá myší a po kliknutí se orámuje modře. Na další otázku se přesunete tlačítkem "Další". Pokud se chcete vrátit k předchozí otázce, stiskněte "Předchozí". Tlačítko "Ukončit test" se zobrazí až u poslední otázky a použijete ho, až když máte opravdu všechny otázky hotové. Po uplynutí času se test ukončí automaticky a výsledky budou samozřejmě uloženy.

Výsledky kategorie A se dozví soutěžící i učitelé ve svém uživatelském profilu po ukončení a vyhodnocení základního kola v úterý 11. 10. 2022 po 15h.

Další kategorie čeká základní kolo v těchto termínech:
kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8.  14. října 2022
kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21. října 2022
kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22.  28. října 2022

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C.

Nejlepší řešitelé z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

Krajská kola pro kategorii A, B a C proběhnou 4. listopadu 2022

Finále soutěže se koná 28. listopadu 2022

Všem řešitelům držíme palce a přejeme mnoho úspěchů v soutěži

Vedení Základní školy Praha-Kbely.