Návštěva Leteckého muzea Kbely

Publikováno: 25. 5. 2022

V úterý 24. května navštívili naši žáci Letecké muzeum Kbely. Někteří z nás zde byli prvně jiní již potřetí, nicméně jsme si tuto jedinečnou expozici všichni užili plnými doušky. Zážitky žáků 4.B si můžete prohlédnout prostřednictvím přiloženého vide a fotografií.

Ať už jste Kbelští nebo ne - návštěva Leteckého muzea Kbely stojí za to!

❤️

Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha-Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918.

Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. V současnosti má ve sbírkách 275 letadel, z nichž téměř sto je vystaveno v krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům.

Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, stejnokroje, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.

zdroj: vhu.cz