Páťáci se stali adoptivními rodiči

Publikováno: 13. 9. 2023
Třída 5. D znovu prokázala, že jí není lhostejný život kolem nás. Vloni se žáci a žákyně s nadšením zapojili do vytvoření vlastní firmy, která následně na e-jarmarku prodávala dětem i dospělým vánoční výrobky. Výsledný zisk následně děti spravedlivě rozdělily – část využily na škole v přírodě na výlet do IQ Landie v Liberci, ale další část rozdělily potřebným: prostřednictvím Člověka v tísni pomohly finančním příspěvkem obětem války na Ukrajině, staly se Dobrým andělem devítileté dívky, která od narození trpí mozkovou obrnou a včera se staly adoptivními rodiči kriticky ohrožené vodní želvy batagura bengálského. 
 
Právě za ním se páťáci společně se svými mladšími kamarády ze třídy 2. D vypravili do pražské zoologické zahrady, kde strávili příjemné slunečné dopoledne a navázali tak na milou spolupráci, kterou započali v loňském roce. Radost ze společně stráveného času jim nezkazil ani fakt, že se jim nepodařilo v areálu ZOO najít pavilon Čambal, ve kterém je batagur umístěný. Nezbývá tedy, než vyrazit do zoologické zahrady ještě jednou ?
Páťáci se stali adoptivními rodiči