Přání ke dni učitelů

Publikováno: 29. 3. 2021

Vážení pedagogičtí pracovníci, milé kolegyně a kolegové,

již více než rok se den co den zdokonalujeme v distanční výuce, kterou jsme donedávna ještě neznali a která navždy poznamená celou jednu generaci dětí.

Je obdivuhodné, jak jste se za toto období zdokonalili v práci s digitální technikou a téměř neuvěřitelné, že se nám společně podařilo výklad učiva spolu s dovednostmi plynule přenést od tabule prostřednictvím online systémů až do domovů našich žáků.

Proto není vhodnějšího období nežli právě toho, které prožíváme k poděkování za vaši kvalitní práci, za čerpání z učení a systému školství J. A. Komenského, který stejně jako vy prosazoval školu hrou, názornost, aktivitu, individuální přístup, a především pozitivní atmosféru. Děkuji.

Na závěr si připomeňme alespoň pár slov učitele národů Jana Ámose Komenského:Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.

Jsem hrdý, že společnými silami dokážeme tuto dobu překonat, nadále pilně pracovat a být k sobě slušní. Jedině tak se totiž můžeme navzájem podporovat, najít k sobě cestu a s odhodláním se učit dalším novým dovednostem, které nám umožnují kvalitně vzdělávat žáky ve všech hlavních předmětech.

Mgr. Bc. Květoslav Přibil, MBA