Přání ke dni učitelů

Publikováno: 28. 3. 2020

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

každoročně si od roku 1955 připomínáme 28. březen jako den učitelů, tedy den, kdy se narodil Učitel národů - Jan Amos Komenský.

Situace, která postihla nejen naši vlast, ale většinu světa, neminula ani dnešní 65. výročí oslav Dne učitelů. Vliv aktuální situace postihuje celou společnost a s ní samozřejmě i školství. Obdivuji nasazení každého z vás. Rychlost, se kterou jste dokázali zareagovat na aktuální dění a schopnost přejít na nový způsob výuky.

Dovolte mi proto vám všem poděkovat za náročnou a především zodpovědnou práci, kterou denně odvádíte pro naše žáky. Poděkování patří také rodičům. Oceňuji vaši spolupráci s pedagogy a činnost související se vzděláváním svých dětí.

Děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří se snaží šitím roušek a jinými podpůrnými činnostmi pomoci druhým.

Vše zlé jé pro něco dobré a i tato krize, která nás ještě více spojila, jednou skončí. Nepromarněme tuto šanci, zamysleme se a poučme se, abychom tu budoucí generaci vychovali k jednání, které má vykazovat zodpovědná společnost.

Přeji vám především mnoho zdraví, sil a co nejvíce optimismu k překonání toho období.

S úctou

Květoslav Přibil