Představení kandidátů do školské rady

Publikováno: 9. 1. 2023

Volby zákonných zástupců nezletilých žáků do školské rady proběhnou ve středu 18. ledna 2023 od 16:30 do 18:30 v prostorech školní jídelny na staré budově (vstup z ulice Albrechtická).

Seznamte se s pěti nominovanými kandidáty:

HOLEČKOVÁ MARCELA

Jmenuji se Marcela Holečková a ráda bych kandidovala do školské rady. Hlavním důvodem je motivace nejen situaci ve škole „komentovat“, ale mít možnost se na ní aktivně podílet. V současné době mám v naší základní škole dvě dcery v první a čtvrté třídě, což je značný kus cesty, který máme společně před sebou… Byla bych ráda, kdyby naše škola, ve které naše dětí tráví podstatnou část dne byla místem, kam děti chodí rádi. Kde se nebojí říct, když je někdo nebo něco trápí a kde se dozví nejen spoustu letopočtů a jak vypočítat rovnici o několika neznámých, ale pochopí základní principy vhodné pro život. Třeba pomocí projektů, jako měla možnost nyní naše     4. A - děti samy musely spočítat hodnotu zboží prodávaného na jarmarku, učily se, co je zisk a obrat. To mi přijde skvělé a ráda bych projekty tohoto typu podporovala. Stejně tak, jako zlepšení prostředí - školní zahrada, chodby i samotné třídy. Nejsem typ člověka, co se šťourá v tom, co bylo a nehledám důvody proč něco nejde. Naopak se těším na nové příležitosti a konstruktivní spolupráci, jak s rodiči, tak s vedením školy. Mám zkušenosti s vedením projektů, pracuji v marketingu, jsem kreativní a zvyklá pracovat s lidmi - volně přeloženo - zvyklá na ledacos.  Přeji Vám při volbách šťastnou ruku Mgr. Marcela Holečková.

LAUER LUBOŠ

"Jsem otcem tří dětí, z nichž dvě chodí na naši kbelskou základní školu a třetí ji opustilo minulý rok. Spolu s mou manželkou Klárou Lauer Procházkovou žijeme ve Kbelích již více než 10 let. Aktivně se zajímáme o stav naší obce, zejména o úroveň vzdělávání a sportu. Minulý rok jsem byl zvolen zastupitelem za uskupení OK-19.

V naší škole vyhlížíme lepší zítřky a rádi bychom přidali pomocnou ruku k tomu, aby se posouvala kupředu. Základní škola by podle našeho názoru měla žákům poskytovat zejména kvalitní a moderní vzdělávání. Proto usilujeme mj. o to, aby na škole působili kvalifikovaní pedagogové. Taktéž by škola měla být otevřená rodičům a je nezbytné, aby se případné stížnosti ve škole řešily bezodkladně a věcně. Věřím, že se nám společně podaří vytvořit školu, která dá našim dětem dobrý základ do dalšího vzdělávání."

PAŘÍKOVÁ VERONIKA

S radostí jsem přijala nominaci na zástupce Školské rady. Jsem velice ráda, že jsem dostala tuto důvěru, abych Vás zastupovala, čehož si velice vážím. Jsem maminkou druháka na naší škole, druhým rokem jsem také třídním zástupcem. Ve Kbelích žijeme již čtrnáctým rokem, zajímá mne veškeré dění v naší obci. Mám tak velkou motivaci zajistit nejen mému synovi, ale všem dětem školy ten nejlepší přístup ke vzdělání, aby škola, kterou naše děti navštěvují, byla pokroková, moderní, aby do ní chodily rády, s nadšením, aby škola měla kvalitní pedagogické pracovníky, kteří právě pomohou toto nadšení v dětech probudit, aby měly na své školní roky krásné vzpomínky.

Nebudu pouze tlumočit přání rodičů, ale budu ráda, když je budu moci aktivně řešit s ředitelkou školy i se zástupci zřizovatele. Jsem povahou člověk, který rád za sebou vidí odvedenou práci, mám ráda týmovou práci a jsem ráda ve společnosti dětí.

Zkušenosti z akademického prostředí sice nemám, ale mohu nabídnout zkušenosti mimo jiné z velké nadnárodní společnosti, tzn. aktivní přístup, pečlivost, spolehlivost, komunikativnost, týmovou práci. Předem děkuji za Vaši důvěru, kterou do mne vkládáte, nezklamu ji Veronika

ŠVEC RADOMÍR

KDO JSEM: Mám vystudovanou pedagogickou fakultu v Brně a poté i VŠE v Praze. Pracuji ve firmě ALBI Česká republika a.s. na pozici výkonný ředitel. Jsem ženatý, máme 4 dcery a ve Kbelích žijeme od roku 1999. Největším koníčkem je sport.

PROČ KANDIDUJI A NA CO SE CHCI ZAMĚŘIT: Na škole máme v tuto chvíli 4 dcery. Nejstarší je v deváté třídě, takže mám velkou zkušenost s tím, jak škola fungovala v minulosti a v čem by se dalo pomoci. Zaměřit se chci zejména na podporu a organizaci projektů pro děti. I když mám velmi blízko ke sportu, tak nemám na mysli jen sportovní a pohybové programy. Rád bych pomohl i s dalšími projekty, které propojí školní a mimoškolní aktivity dětí (například využití deskových her). Věřím, že bude možnost podpořit i projekty, které více propojí školní teorii do praxe (exkurze, setkání s lidmi z praxe atd.)

VRBA ZDENĚK

Na Kbelské škole mám v současné době staršího syna a příští rok nastupuje i mladší syn. Vzdělání je mojí hlavní prioritou, s kterou se setkávám v každodenním životě. Pocházím z učitelské rodiny, vzděláním jsem pedagog a aktuálně působím na 1. Lékařské Fakultě Univerzity Karlovy. Jsem spoluautorem několika vědeckých publikací a výzkumů, spojených se vzděláváním. Pedagogicky jsem působil na více vysokých školách.

Jsem zastáncem rovnocenného přístupu a vzájemné dohody. Mou vizí je stát se aktivním členem školské rady, předávat své zkušenosti, nápady a hájit zájmy dětí a rodičů. Mým cílem je se podílet na případných inovacích a rozšiřování vzdělávání na naší škole.