ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Publikováno: 16. 10. 2022

Letošního základního kola Logické olympiády se z naší školy zúčastnilo (nebo ještě zúčastní) rekordní počet žáků a žákyň126.

Rovněž celkový počet registrovaných účastníků Logické olympiády je letos rekordní – logické úlohy se rozhodlo řešit celkem 94 657 účastníků z 3 751 škol.

Soutěžící z kategorie A (3. – 5. třída) již mají úlohy základního kola splněné a vyhodnocené. S radostí můžeme oznámit, že dokonce dva žáci z naší školy postoupili do krajského kola. Velká gratulace patří Viktorce Kraus ze 4. třídy a Štěpánu Tóthovi z 5. třídy. Budeme vám držet palce v pátek 4. listopadu, kdy se v budově Mensa Gymnázia na Praze 6 utkáte s dalšími více než 50 nejlepšími pražskými řešiteli. O tom, že konkurence byla opravdu veliká, mluví sama čísla – v této kategorii bylo zapojeno 17 701 řešitelů, z toho v Praze 1 969.

Také řešitelé kategorie B – žáci a žákyně 2. stupně, již všechny problémové úlohy vyřešili (soutěž byla pro ně ukončena 14. 10.) a teď již nezbývá než doufat, že se i někteří starší spolužáci připojí postupem do krajského kola 4. 11. k Viktorce a Štěpánovi. Na výsledky kategorie B si musíme počkat do úterý  18. října.

Již teď si zaslouží všichni zúčastnění ocenění za odvahu a chuť vyzkoušet si své logické uvažování, máme velkou radost, že počet účastníků z naší školy každým rokem narůstá.

Vedení ZŠ Praha - Kbely