ZÚČASTNIT SE MŮŽETE I Z VAŠICH DOMOVŮ | Týdny mediálního vzdělávání 2021

Publikováno: 6. 5. 2021

Pravda a lež. Den co den svádí v mediálním ringu souboj. A záleží na každém z nás, kdo se stane vítězem. Proto v letošních Týdnech mediálního vzdělávání představujeme aktivity a materiály, které vyučujícím i jejich žákům a studentům pomohou lépe se zorientovat v mediálních zápasechrozeznávat fakta od lživých tvrzení rozhodnoutkdo zvítězí.

Termín: 10. května - 18. června 2021

Letošní Týdny mediálního vzdělávání (TMV) proběhnou v online podobě a nabídnou Vám materiály i aktivity (nejen) do výuky mediální výchovy, jež budou snadno dosažitelné pro školy i rodiče.

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání.

Týdny mediálního vzdělávání pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost a posilovat kritické myšlení žáků a studentů základních a středních škol v celé České republice.

Online debata PRAVDA vs. LEŽ - 18. května od 10 hodin

Zveme Vás na živý přenos debaty novinářů na téma PRAVDA vs. LEŽ, který se uskuteční 18. května od 10 do 11:30 hodin.

Proč máme tendence věřit dezinformacím a proč bychom jim věřit neměli? Jak rozeznat pravdu od lži? A jak sebou nenechat manipulovat?
Přední čeští novináři se během interaktivní debaty svěří s vlastními zkušenostmi, předají praktické tipy a odpoví na otázky studentů.

Živý přenos poběží na webu debaty a také na Facebooku JSNS.

Zapojte se do debaty i Vy se svou třídou!

Ptejte se hostů už teď

Na co dalšího se můžete v rámci TMV těšit?

Jaké materiály a aktivity připravujeme pro letošní online nabídku TMV?

Těšit se můžete na následující:

• výuková hra DigiStories k tématu kyberšikany,
  • vzdělávací pořad Mediální ring 2, který doplníme o audiovizuální lekce a kvízy,
  • bonusový balíček pro učitele s našimi materiály do výuky,
  • a další vzdělávací materiály a aktivity k mediálnímu vzdělávání.

Kompletní nabídku zveřejníme 10. května, tj. v den zahájení Týdnů mediálního vzdělávání. Všechny materiály a aktivity budou k dispozici zdarma.

Komu je projekt určen?

Týdny mediálního vzdělávání jsou pro žáky základních a středních škol. Připravené materiály mohou zdarma využít jak vyučující, tak rodiče (a to buď ve spolupráci s učiteli, anebo zcela samostatně – prostě si materiály společně projít doma s dětmi).

převzato z: https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani/tydny-medialniho-vzdelavani