Výlet 2. třídy

Publikováno: 1. 12. 2023

Ve středu 22. 11. 2023 se 33 družinových žáků ze tříd 2. B a 2. C zúčastnilo výletu do Staré Boleslavi ke kořenům historie české země a do míst, která jsou spjata s patronem České republiky, sv. Václavem.

Při komentované prohlídce se děti dozvěděly, mmj., že byl ve své době velmi vzdělaný, pobožný, fyzicky zdatný z bojů, měřil 180 cm a byl zavražděn zřejmě v roce 935. Společně jsme si prohlédli relikvii s kousky jeho vlasů v románské bazilice sv. Václava a pak jsme se pěšky přesunuli do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde jsme si prohlédli poklad a Palladium země české - ochranný reliéf Panny Marie a dítětem. Prohlídka skončila v informačním centru, kde se děti posilnily svačinou a zakoupily si upomínkové předměty.