INFORMACE PRO RODIČE NOVÝCH PRVŇÁČKŮ

Publikováno: 2. 9. 2023

Jak bude vypadat první školní den kbelských prvňáčků?

Vážení rodiče,

v pondělí 4. září čeká Vaše děti i Vás významný den – první návštěva školy.

První školní den – v pondělí 4. září 2023 se všichni naši prvňáčci i se svými rodiči shromáždí v osm hodin ráno před vchodem do nové budovy školy (vstup z ulice Toužimská).  Tam na ně budou čekat jejich třídní učitelky, všechny budou mít v ruce cedulku s označením své třídy, tak, aby je děti i rodiče dobře poznali.

Třídní učitelky následně odvedou své nové žáčky a žákyně do tříd – třídy 1. A a 1. B do budovy školní družiny, třídy 1. C a 1. D jsou umístěny v 1. patře nové budovy. Rodiče a případný další doprovod samozřejmě následují své děti.

Ve třídách děti zůstávají přibližně do devíti hodin, aby se mohly navzájem seznámit a poznat i prostředí své třídy. V této době je také přijde pozdravit a přivítat ředitelka školy a zástupci zřizovatele Městské části Praha 19. Kromě této návštěvy máme pro naše nejmenší připravené  překvapení – hned první den se jim přijdou představit jejich patroni, kteří je budou provázet celou první třídou, nejstarší žáci školy, naši deváťáci.

Ti se také o děti postarají po skončení této první seznamovací hodiny. Převedou děti na školní zahradu, kde pro ně paní vychovatelky ze školní družiny a tým našich tělocvikářů připravily zábavný program na stanovištích. Stezkou mezi stanovišti bude každého prvňáčka provázet jeho patron – deváťák. V případě nepříznivého počasí  se tento program přesune do tělocvičny.

Zatímco si budou děti užívat zábavu na školní zahradě, rodiče se budou moci v klidu zúčastnit prvních třídních schůzek, na kterých získají veškeré důležité provozní i organizační informace k hladkému zahájení školního roku. Po skončení třídních schůzek mohou rodiče zapsat své dítě do školní družiny (v přízemí nové budovy školy) a vyzvednout si své dítě ze školní zahrady.

Předpokládáme, že třídní schůzky v prvních třídách budou ukončeny do  10 hodin.

Časový harmonogram prvního školního týdne pro 1. třídy (adaptační období):

PO 4. 9. – 8 – 9 hodin

ÚT 5. 9. – 8 – 10 hodin

ST 6. 9. – 8 – 10:45 hodin

ČT 7. 9.  – 4 vyučovací hodiny (8 – 11:40 hodin)

PÁ 8. 9. – 4 vyučovací hodiny (8 – 11:40 hodin)

Po skončení vyučování děti z prvních tříd přecházejí do školní družiny, příp. s rodiči domů.

Veškeré informace k přihlášení obědů a zakoupení čipů naleznete na našich stránkách v sekci Školní jídelna: https://www.skola-kbely.cz/skolni-jidelny

Informace o školní družině jsou uvedeny na tomto odkazu: https://www.skola-kbely.cz/druzina-krouzky-spolky

Zápis pro žáky budoucích prvních tříd a nově příchozích dětí proběhne: 4.9. 2023 od 10:00 - 12:00 na recepci nové budovy základní školy.

Přejeme všem pohodové zahájení školního roku, dětem, aby se jim u nás ve škole líbilo, a těšíme se na spolupráci s vámi

Vedení základní školy Praha – Kbely