VÝSTAVY STŘEDNÍCH ŠKOL | BurzaŠkol.Online

Publikováno: 3. 12. 2020

Dnes je již zřejmé, že kvůli COVIDu nebude možné uspořádat výstavy středních škol v klasické prezenční podobě. S velkou pravděpodobností na školách neproběhnou prezenční formou ani dny otevřených dveří. Myslíme si však, že přímá komunikace žáka a rodičů se zástupci škol je pro dobrou volbu školy nepostradatelná.

Chceme vám pomoci s výběrem střední školy aspoň pomocí technologií a výstavy udělat online. Velká většina z vás zažila letos na jaře nějakou formu on-line výuky ať už pomocí Microsoft Teams, Google Meet nebo třeba technologií Zoom. Pojďte si pomocí stejných technologií prohlédnout své budoucí školy a on-line si popovídat s jejich zástupci.

Jak na to?

 

Výběr podle místa výstavy a termínu

Nejjednodušší volba, která nejvíce odpovídá klasickým výstavám. Vyberte si kraj a potom zvolte výstavu, na kterou byste chtěli "jít". Například, když chcete studovat na nějaké škole z Pardubic a okolí, vyberete si prostě výstavu "Pardubice", podíváte se, kdy se koná - např.: 6.12.2020 a už dopředu si můžete prohlédnout školy (a jejich obory), které se výstavy zúčastní.

6. 12. 2020 potom přijdete k počítači, rozkliknete si výstavu "v Pardubicích" a u škol, které vás zaujaly, se postupně připojíte do jejich on-line schůzek. BurzaŠkol.Online nabízí vždy připojení dopoledne 8:00-12:00, kde můžete se středními školami diskutovat ze své základky a potom ten samý den večer 18:00-21:00, kdy můžete vše ještě jednou probrat i se svými rodiči v klidu z domova.

Možnosti komunikace

Portál nabízí tři možnosti komunikace:

  • on-line schůzka pomocí Microsot Teams/Google Meet/Zoom/... případně dalších technologií, které střední škola využívá - nejefektivnější cesta,
  • on-line chat (ideální v případě, že váš počítač nemá mikrofon, ale přeci jenom trošku zdlouhavější),
  • možnost zanechání zprávy - je možné i mimo termín výstavy. Zanecháte zprávu se svými kontaktními informacemi a škola se Vám ozve později.

Filtr podle vysněného oboru

Jelikož jste na internetovém tržišti a všechna data máme hezky pohromadě, tak nám BurzaŠkol.Online umožňuje i to, co normální prezenční výstava neumí. A to například vyfiltrovat pouze ty školy, kde se učí náš vysněný obor. Když například budu chtít jít studovat informační technologie v Pardubickém, Královéhradeckém nebo Středočeském kraji, budu postupovat následovně:

  • Stisknu tlačítko s trychtýřkem "Filtrovat vystavovatele",
  • zvolím typ studia „Střední odborné školy (s maturitou),
  • zvolím zaměření „SOŠ technické a IT“,
  • a nakonec vyberu obor, který chci studovat např.: 18-20-M/01 - Informační technologie (případně skupinu oborů).
  • Zaškrtnu kraje, které jsou pro mne přijatelné z hlediska dojezdové vzdálenosti.
  • A nakonec stisknu tlačítko "Zobrazit školy".

Po jeho stisknutí se zobrazí všechny školy ze zvolených regionů, kde se vyučuje zvolený obor. Přímo u škol se zároveň zobrazí termíny a názvy výstav, kterých se škola účastní.

Pod školami se zobrazí ještě termíny výstav seřazených dle počtu škol, které vyhovují vašim podmínkám.

Můžete si tak vybrat termíny, kdy si na BurzaŠkol.Online přijdete s vybranými školami on-line popovídat.

 

Seznamte se s termíny a podrobnostmi všech výstav jedním kliknutím na ikonu:

 

 

 

zdroj:BurzaŠkol.Online (burzaskol.online)