Kbelský projekt úspěšně odstartoval do světa

Publikováno: 11. 4. 2021

Pilot projektu Obejmi čtením byl spuštěn na základní škole v pražských Kbelích poslední březnový den. Myšlenka jak pomoci osamělým lidem, kteří ve spojení s pandemickou situací ztratili kontakt s blízkými, se zhmotnila právě tam. Žáci místní základní školy se kromě své distanční výuky 3x týdně scházejí odpoledne na online čtení se svými seniorskými posluchači. Třicetiminutové online setkání probíhá s každým seniorským zařízením jednou týdně a kromě samotného čtení zahrnuje i povídání se seniory. Dochází tak i k důležitému sociálnímu kontaktu, kdy mohou dvě generačně zcela odlišné skupiny zjistit, jak se jim v dnešní době žije. První dvě vystoupení také ukázala radost z toho, že si mohou společně zazpívat i známou písničku.

Historicky první čtení tohoto projektu proběhlo 31. března pro Domov seniorů Dřevčický park. Pět žáků z 5. C si připravilo čtení krátkých bajek. Hned následující den, tedy 1. dubna, proběhlo další čtení. Tentokrát četli z knihy Po strništi bos žáci z 8. B pro klienty v Domově seniorů Vysočany. Jak hodnotí projekt ředitel kbelské základní školy Květoslav Přibil? „Takové projekty, jako je Obejmi čtením, vítáme. Žáci mají díky nim zpestřenou distanční výuku. Nabývají také zcela nové a praktické zkušenosti, které mohou kdykoliv v budoucnu využít,“ pochvaluje si zapojení do projektu Květoslav Přibil. I kladné ohlasy rodičů žáků naznačují, že jsou rádi, že se škola zapojila.

WWW.OBEJMICTENIM.CZ

zdroje: www.obejmictenim.cz | ct24.ceskatelevize.cz/| www.cnn.iprima.cz/