Velké přestávky mají u žáků úspěch

Od letošního školního roku máme na škole nový režim velkých přestávek. Děti si na něj rychle zvykly a přestávky si užívají. Již v červnu si žáci v rámci zkušebního režimu vyzkoušeli, jaké to je trávit velké přestávky venku. Systém se osvědčil, proto jsme ho od září standardně zavedli. Navíc jsme velkou přestávku prodloužili o deset minut, celkem tedy mají děti k dispozici na odpočinek a regeneraci 30 minut.

Prvňáčci byli pasováni na rytíře a rytířky čtení

Ve dnech 6. a 7. června se po roce uskutečnilo oblíbené Pasování prvňáčků na čtenáře. Akci tradičně pořádá naše škola s Úřadem městské části Praha 19 a místní kbelskou knihovnou. Děti musely zdolat čtenářskou zkoušku i poradit se zadanými úkoly. Prvňáci to zvládli, mohli tak být všichni následně oceněni šerpou, diplomem, knižním dárkem a mnoha jinými pěknými odměnami. Fotografie z akce k jednotlivým třídám si můžete prohlédnout níže. Autorem fotografií je Michal Marel.

První třídy se účastní projektu Malá technická univerzita

První třídy se účastní projektu Malá technická univerzita. V březnu proběhlo již 3. setkání, tentokrát s názvem MALÝ INŽENÝR. Děti se dozvěděly, jak se bezpečně chovat na staveništi, jaké ochranné pracovní pomůcky použít, prohlédly si plánek domku, dozvěděly se, co je to obvodová zeď a co příčka, co jsou inženýrské sítě a k čemu slouží. Následně si takový domek postavily z kostek lega. Musely samozřejmě natáhnout i elektřinu a vodu. Nakonec si ve svých domečcích rozsvítily. Malí stavebníci za to zaslouženě obdrželi diplom.

Vítězové jsou známi, jejich malby se objeví ve školním kalendáři pro rok 2024

Vítězové IV. ročníku soutěže "Staň se spoluautorem školního kalendáře" pro rok 2024 jsou již známi. Jejich obrázky byly vybrány, aby obohatily školní kalendář. Výkresů se sešlo tolik, že nově bude týdenní místo čtrnáctidenního. Každý z tvůrců obdržel jako odměnu od vedení školy jeden výtisk. Ostatní si ho budou moci zakoupit na chystaném vánočním jarmarku, který se uskuteční 30. listopadu.