Ředitel školy udělil pěti žákům naší třídy pochvalu

Publikováno: 18. 5. 2021

Ředitel školy uděluje pochvaly především za mimořádný čin - projev lidskosti, statečnost, reprezentaci školy a dlouhodobé výborné studijní výsledky. O to více si vážíme toho, že právě v 5.C bylo uděleno pochval hned pět.

Projekt Obejmi čtením byl spuštěn na naší škole poslední březnový den. Myšlenka jak pomoci osamělým lidem, kteří ve spojení s pandemickou situací ztratili kontakt s blízkými, se zhmotnila právě tam. Žáci se kromě své distanční výuky cházeli odpoledne na online čtení se svými seniorskými posluchači.

Třicetiminutové online setkání probíhalo s každým seniorským zařízením jednou týdně a kromě samotného čtení zahrnovalo i povídání se seniory. Docházelo tak i k důležitému sociálnímu kontaktu, kdy mohli dvě generačně zcela odlišné skupiny zjistit, jak se jim v dnešní době žije. První dvě vystoupení také ukázala radost z toho, že si mohou společně zazpívat i známou písničku.