OHLÉDNUTÍ za Zahradní slavností 2023

V úterý 27. června se konala všemi oblíbená zahradní slavnost, na které bylo připraveno mnoho akcí nejen pro malé návštěvníky. Na pódiu mohli diváci zhlédnout krátké divadelní představení, zpěv našich žáků, stepařské vystoupení a slavnostní šerpování našich deváťáků. Celé odpoledne moderovali naši žáci. Bylo připravené i občerstvení, které zajistila školní jídelna. Konání akce by se neobešlo bez úzké spolupráce SRPŠ, Městské části Praha 19, Kulturního a rodinného centra CoByDup a všech dobrovolníků ať už v roli organizátorů nebo účinkujících.

Celorepublikové finále 12. ročníku soutěže finanční gramotnosti i za účasti žáků ZŠ Praha - Kbely

Žáci 5. ročníku Jindřich Kochlíček z 5.B, Karolína Vyleťalová z 5.B a Daniel Kara z 5.D pod vedením pana učitele Petra Šedy tvořili tým, který se zúčastnil 12. ročníku Soutěže finanční gramotnosti. Díky svým znalostem a vytvořenému projektu na dané téma postupně vyhráli obvodní, okresní i krajské kolo. Dostali se tak až do samotného finále, ve kterém se před odbornou porotou utkali 28. dubna 2023 v celorepublikové konkurenci. Gratulujeme! Pro školu je to obrovský úspěch, neboť se do soutěže zapojilo celkem 620 škol a 42 000 žáků z celého Česka.

Noc s Andersenem se i přes obrovskou účast vyvedla

Z noci 31. března na 1. duben se konala v rámci Noci s Andersenem přespávačka ve škole, která navazovala na celoškolní projektový den. Co do počtu žáků byl letošek rekordní, zúčastnila se ho převážná část všech tříd. Organizačně to bylo velice náročné, ale zvládlo se to Některé třídy, jako např. 5.B, 9.B, připravily pro mladší děti divadlo, některé (4.D, 8.D) pohádkové hry. Někteří žáci pomáhali kuchařkám a kuchařům v kuchyni s přípravnou večeře a snídaně. Všichni dohromady si pak akci užili a druhý den odcházeli plni nových zážitků.

Studentské průkazy ISIC na naší škole

Vážení rodiče, vážení žáci, vážené kolegyně a kolegové, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům mezinárodní studentské průkazy ISIC, ITIC & ALIVE. Tyto průkazy jsou především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium nebo zaměstnání na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako průkaz využitelný pro tisíce různých slev a výhod v ČR. ISIC, ITIC & ALIVE jsou také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí uznávanou na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Den otevřených dveří

Milé děti, budoucí prvňáčci, vážení rodiče,    zveme vás na Den otevřených dveří, který pro vás chystáme na čtvrtek 9. března 2023 od 16:30 do 19:00 hodin.    Po celé odpoledne budete mít možnost putovat po stopách školy po několika stanovištích, na kterých poznáte prostředí obou budov naší školy, prohlédnete si jednotlivé třídy, vyzkoušíte spoustu aktivit – čtenářských, matematických, jazykových, pohybových, tvořivých, hudebních, navíc uvidíte i chemické a fyzikální pokusy a těšit se můžete také na roboty a 3D tiskárnu.