Velké přestávky mají u žáků úspěch

Od letošního školního roku máme na škole nový režim velkých přestávek. Děti si na něj rychle zvykly a přestávky si užívají. Již v červnu si žáci v rámci zkušebního režimu vyzkoušeli, jaké to je trávit velké přestávky venku. Systém se osvědčil, proto jsme ho od září standardně zavedli. Navíc jsme velkou přestávku prodloužili o deset minut, celkem tedy mají děti k dispozici na odpočinek a regeneraci 30 minut.

Dopravní výchova ve velkém stylu, žáci 1. stupně si ji užili

V úterý 11. června jsme pro 2., 3. a 4. ročník uspodářali velkolepou dopravní výchovu. Ve škole se nejprve pomocí interaktivních odkazů druháci zaměřili na správné přecházení silnice po přechodu pro chodce i tam, kde přechody nejsou, třeťáci a čtvrťáci na nutnou výbavu kola a správné ježdění po silnicích i cyklostezkách. Žáci 5. ročníku to celé organizovali a fungovali v rolích rozhodčích, časoměřičů nebo obsluhy stanovišť.

Březnové Obejmi hrou v podání žáků z 5.F a 5.C

Březen a s ním nová parta žáků z 5.F a 5.C v domově seniorů ve Vysočanech. Návštěva proběhla ve středu 20. března, a protože bylo před Velikonocemi, děti s sebou přivezly nejen dobrou náladu a společenské hry, ale také velikonoční přáníčka, která samy vyráběly. Děti si také pro seniory připravily znalostní test o Velikonocích. Soutěžily čtyři týmy, vyhrát mohl ale jen jeden. Vítězný tým, který se nacházel nejblíže pódiu, obdržel výhru v podobě balíčku ovocných čajů a kávy. Na akci děti doprovodili učitelé Tetyana Popovych a Martin Novák.

Čtvrté a páté třídy navštívily Divadlo GONG, žáci viděli představení Stínadla se bouří

V úterý 16. ledna navštívily všechny 4. a 5. třídy divadelní představení Stínadla se bouří. V divadle GONG jde o pokračování příběhů party Rychlých šípů. Žáci se například dozvěděli, jak to bylo se žlutými špendlíky Vontů a jestli se v legendárním ježku v kleci dochovalo tajemství vynálezu Jana Tleskače. První představení Záhada hlavolamu žáci zhlédli v říjnu.

Naši žáci potěšili vysočanské seniory nejen hraním her, ale i dárky

Žáci 4.B společně se svým třídním učitelem Petrem Šedou a učitelkou Terezou Sajlerovou vyrazili ve středu 13. prosince do vysočanského domova seniorů, aby si v předvánočním čase zahráli s tamními klienty v rámci projektu Obejmi hrou různé deskové a karetní hry. Děti s sebou také přivezly mnoho dárečků a vánočních ozdob. Ty vykouzlily na tvářích babiček a děděčků nefalšovanou radost, z čehož měly samozřejmě radost i naše děti.

Vítězové jsou známi, jejich malby se objeví ve školním kalendáři pro rok 2024

Vítězové IV. ročníku soutěže "Staň se spoluautorem školního kalendáře" pro rok 2024 jsou již známi. Jejich obrázky byly vybrány, aby obohatily školní kalendář. Výkresů se sešlo tolik, že nově bude týdenní místo čtrnáctidenního. Každý z tvůrců obdržel jako odměnu od vedení školy jeden výtisk. Ostatní si ho budou moci zakoupit na chystaném vánočním jarmarku, který se uskuteční 30. listopadu.