❤️ Učíme se venku

Publikováno: 13. 5. 2022

Projektová výuka je nám blízká a když nám k tomu pomáhá příroda jde nám učení jedna radost. Proč se učíme venku a jak takové projektové učení vypadá v praxi - se můžete dočíst a prostřednictvím fotografií podívat níže ❤️.

ZLEPŠUJE VZDĚLÁVACÍ VÝSLEDKY

Co se naučíme skrze zážitky venku se v mozku ukládá hlouběji a snadněji se vybavuje. Kontakt s přírodou zlepšuje pozornost a soustředění.

UČENÍ VENKU PODPORUJE ZDRAVÍ DĚTÍ

Pobyt a pohyb venku snižuje nadváhu a obezitu, zlepšuje fungování imunitního systému a snižuje počet nemocí.

ZVEDÁ SPOKOJENOST A NÁLADU DĚTÍ I UČITELŮ

Kontakt s přírodou významně přispívá k duševnímu zdraví a pohodě. Snižuje stres, úzkosti a deprese.

POSILUJE VZTAHY MEZI DĚTMI I S UČITELI

Venku děti rozvíjí nejen své znalosti, ale současně i emoční a sociální inteligenci. Snižují se důvody ke vzniku agresivity a násilí.

UČIT SE VENKU JE PŘIROZENÉ

Děti se učily venku více než
 lidské historie. Jsou na to připravené.

UČIT SE VENKU
DĚTI BAVÍ

Učení venku je názorné, třírozměrné, pestré. Přináší mnoho nových podnětů nejen pro naše smysly, ale i pro naše myšlení.

PUBLIKACE TAJEMSTVÍ ŠKOLY ZA ŠKOLOU
ke stažení zde.