Deváťáci si slavnostně převzali jazykový certifikát

V pátek 27. září se ve Sportovní hale Kbely za účasti partnerské agentury PARK uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů žákům, kteří v červnu ve škole skládali zkoušku z anglického jazyka Key for Schools, Cambridge English Qualifications. Přihlášeno bylo z naší školy zatím nejvíce žáků v historii - 49 a s velkým potěšením můžeme říci, že všichni uspěli. Johanka z 9. C se dokonce dotknula mety nejvyšší - plného počtu 150 bodů, což je opravdu úžasný výkon. Děkujeme vyučujícím AJ a rodičům za podporu. Všem kandidátům gratulujeme!

Velké přestávky mají u žáků úspěch

Od letošního školního roku máme na škole nový režim velkých přestávek. Děti si na něj rychle zvykly a přestávky si užívají. Již v červnu si žáci v rámci zkušebního režimu vyzkoušeli, jaké to je trávit velké přestávky venku. Systém se osvědčil, proto jsme ho od září standardně zavedli. Navíc jsme velkou přestávku prodloužili o deset minut, celkem tedy mají děti k dispozici na odpočinek a regeneraci 30 minut.

Naši žáci potěšili vysočanské seniory nejen hraním her, ale i dárky

Žáci 4.B společně se svým třídním učitelem Petrem Šedou a učitelkou Terezou Sajlerovou vyrazili ve středu 13. prosince do vysočanského domova seniorů, aby si v předvánočním čase zahráli s tamními klienty v rámci projektu Obejmi hrou různé deskové a karetní hry. Děti s sebou také přivezly mnoho dárečků a vánočních ozdob. Ty vykouzlily na tvářích babiček a děděčků nefalšovanou radost, z čehož měly samozřejmě radost i naše děti.

Po stopách Povídek malostranských

25. října se třída 7. D s paní učitelkou Marií Novákovou vydala po stopách Povídek malostranských. V pátrání jim pomáhaly šikovné žákyně z 8. A a 8. B, které je seznámily s obsahem jednotlivých povídek v místech, kam spisovatel Jan Neruda děj umístil. Žáci si dělali poznámky do připravených pracovních listů s fotografiemi. Protože pozorně poslouchali, bylo pro ně lehké odpovědět na zvídavé dotazy. Spolupráce se vydařila. Pan Neruda by z nás měl radost. :-)

Vítězové jsou známi, jejich malby se objeví ve školním kalendáři pro rok 2024

Vítězové IV. ročníku soutěže "Staň se spoluautorem školního kalendáře" pro rok 2024 jsou již známi. Jejich obrázky byly vybrány, aby obohatily školní kalendář. Výkresů se sešlo tolik, že nově bude týdenní místo čtrnáctidenního. Každý z tvůrců obdržel jako odměnu od vedení školy jeden výtisk. Ostatní si ho budou moci zakoupit na chystaném vánočním jarmarku, který se uskuteční 30. listopadu.