První den prvnáčků proběhl ve znamení pohody a zábavných aktivit

Publikováno: 4. 9. 2023

Ne nadarmo se říká, že první školní den prvňáčků je důležitý a plný očekávání. I proto jsme připravili pro naše nejmenší aktivitiy, které pomohly navodit dobrou atmosféru. Celý zážitek odstartovali přivítáním dětí a rodičů zástupci městské části, vedení školy a samozřejmě třídní učitelky.

Později se třídní učitelé věnovali rodičům, kteří na třídních schůzkách vstřebávali první důležité informace k organizaci a fungování školního roku. Dětem se mezitím věnovali deváťáci, kteří novopočené žáčky vzali pod svá křídla a stali se jejich celoročními patrony. Provázeli je nejen v první důležitý den, ale budou se jim také po zbytek školního roku. Hned v úterý 5. září například provedou deváťáci prvňáčky po škole.